מנשים לנשים: הסיפור מאחורי מכירת בגדי מותגים למען נערות בסיכון

אני רוצה להודות מעומק ליבי לכל מי שהתגייסו, תרמו, התנדבו וגם למי שהגיעו לקנות באירוע התרמה של מכירת בגדי מותגים שיזמתי למען נערות בסיכון. בזכותכן ובזכותכם האירוע הצליח מעל ומעבר. זוהי תחילת הפעילות של Luba Beauty Club, וכבר התחלנו לתכנן את האירועים הבאים שלנו. מזמינה אתכם לקרוא איך הכל קרה ולהכיר אנשים נפלאים שלקחו חלק בפרויקט

אני לא מאמינה שעברו כבר חודשיים מאז האירוע הכי משמעותי שעשיתי בחיים – אירוע מכירה של בגדי מותגים יד שניה למען נערות בסיכון -“בית רות”.

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
הכל מוכן, אפשר להתחיל

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
אלפי פריטים למכירה

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות

התקופה שבאה ישר אחרי הייתה כל כך אינטנסיבית ועמוסה שאפילו לא הספקתי לכתוב פוסט על זה וזה כל הזמן הציק לי. והנה אתמול היה יום מאוד מיוחד, מעין סגירת מעגל שהרגיש כמשהו מתבקש:
יחד עם המתנדבים שעזרו לי באירוע מכירת בגדי יד שניה הגענו לביקור ב-“בית רות” כדי לפגוש את הנערות ולראות את המקום. זה היה כל כך מחמם את הלב, וכל כך ממלא שעכשיו אני מרגישה צורך עז לסכם את הכל, קודם כל לעצמי וגם כמובן כדי לחלוק איתכם.

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
כולן ממתינות בסבלנות לפתיחה

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
המכירה בעיצומה

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
למרות התור הארוך, אף אחד לא ויתר, כולן חיכו בסבלנות

 

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות

אז מה היה לנו ?

הרעיון

הכל התחיל מהמבט על הארון שלי. לכל אחת מאיתנו יש את הבגדים במצב מצוין שאנחנו לא לובשות מסיבות שונות. לא לובשות  יותר או אפילו אף פעם לא לבשנו למרות שקנינו בעצמינו. למה? לא ברור! כי משהו שהיה נראה לנו בחנות כמתאים פתאום לא מתאים כשמודדים את זה בבית, כי הנעליים פתאום לא נוחות ומיליון סיבות אחרות. מוכר לכל אחת, אני בטוחה!

החלטתי להוציא בגדים מסוג זה מהארון שלי, לאסוף עוד מכמה חברות ולעשות מכירה של בגדי יד שניה, בגדי מותגים. היה לי ברור מהרגע הראשון שזו תהיה מכירת התרמה כי מזמן אני מרגישה צורך למלא את עצמי בנתינה ועזרה לאלה שזקוקים לכך. מה שלא היה לי ברור אז שמהרעיון הקטן הזה יגדל אירוע ענק שעוד לא היה בקונספט כזה ובגודלו בארץ.

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות

 

למה “בית רות”?

לאחר סקירה והתייעצות עם אלינור תירוש, חברה שפעילה בארגון Israel at Heart התחברתי לעמותת ״בית רות״, בית לנערות בסיכון.

למה בחרתי דווקא “בית רות”? עוד מעט אספר לכן בהרחבה באחד הפוסטים בבלוג ובינתיים אזכיר שמדובר בעמותה המסייעת נכון להיום ל-45 נערות בנות 13-18 שהוצאו מהבית בצו של בית משפט מסיבות שקשה אפילו לשמוע אותן. לאחרונה כולם מדברים על העצמה הנשית והיה לי ברור שאני אתחבר לעמותה שקשורה לנשים. מי אם לא אנחנו, הנשים ניתן כוחות ונעזור לנשים אחרות להתעצם. אבל לנערות, נראה לי, חשוב עוד יותר – הרי הן הנשים לעתיד ואם נצליח לתקן את החלון השבור דרכו הן רואות וחוות את העולם, לצערנו, הן תוכלנה להשתקם ולהקים משפחה בריאה ונורמטיבית ולהוליד ולגדל דור המשך לעולם שהוא יפה יותר.

אירוע מכירת בגדי מותגים יד שניה

לאחר כחודשים של השקעת מחשבה ועשייה מטורפת, שכללה איסוף ומיון הבגדים, יחסי ציבור אינטנסיביים לאירוע, חיפוש והכנה של המקום המתאים, תכנון של נראות האירוע ומהלכו, בניית צוות עבודה של מתנדבים, חלוקת תפקידים ועוד. זו הייתה עבודה קשה עד שעות הלילה המאוחרות במהלך 5 הימים שלפני האירוע, ועוד המון פרטים קטנים שקשה לעבור כאן על כולם, הגיע היום הגדול! האמת, שלא האמנתי בעצמי למה שבניתי.

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
עם דוגמנית, מגישה ושדרנית רדיו סיוון קליין

 

ביום האישה הבינלאומי, ב-8 למרץ ב-10 בבוקר עמד תור ארוך של אנשים שחיכו להיכנס למבנה 6 שבמתחם התחנה, פביליון ענק של 250 מ״ר מעוצבים מדהים בשת”פ שעשיתי עם גלריית “ריזורט”, בו הוצגו למכירה כ-2000 פרטי מותגים יד שניה במצב מעולה שנאספו מ-70 נשים, חברות, ידידות וסתם מכרות.
בין הפריטים היו בגדים לכל העונות, נעליים, תיקים ואביזרים אחרים הכי שווים שבעולם!
אבל הדבר הכי חשוב שהיה שם זה האנרגיות המדהימות של כולם, האנרגיות של נתינה, של ביחד ושל רצון לתת!

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
נאום פתיחה. רואים איך התרגשתי?

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות

התוצאה

אני נרגשת וגאה לספר לכם שביומיים של מכירת בגדי מותגים יד שניה הצלחנו לגייס סכום של מעל 100,000 ש”ח!

ולאחר ניקוי של כל ההוצאות והמע”מ 60,000 ש”ח נטו הועברו ל-“בית רות” וישמשו לתוכנית פעילויות הקיץ לנערות השנה! בזכות מה שעשינו באוגוסט הזה הנערות, כמו כל הילדים, יוכלו להרגיש את חופש במלאו, יבלו ישמחו ויתרגשו מפעילויות מעניינות ומגוונות. אשמח לעדכן אתכם על הפעילויות האלה בהמשך.

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
עם איריס טברסקי, מנכ”לית העמותה

 

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, בית רות
אחרי הביקור בבית רות – בדרך לעשות כאן יופי של עולם!

תודות

ועכשיו חייבת להקדיש תשומת לב מיוחדת לכל מי שעמל ותרם מעצמו להצלחת אירוע ההתרמה למען הנערות בסיכון.

המתנדבים

מהפרסום בפייסבוק של הרעיון שלי קיבלתי פניות מנשים רבות שהתנדבו לעזור. בפגישה מיוחדת שארגנתי בניתי קבוצת עבודה של 6 נשים מיוחדות שלא הכרתי אותן קודם אבל הרגשתי מיד את הלב הגדול שלהן ואת הרצון לתת. זה כל כך משמח וממלא את הלב שיש אנשים כאלה בעולם שלנו.
תודה מיוחדת על ההשקעה של שעות ארוכות ולא פשוטות של עבודה לאיילה מנדלמן, ליאת אהוד, ורד אויניר, יעל אייגר גז, דליה מלכה, דיאנה רסקוב.

זו היתה דרך מדהימה להכיר אתכן ואני מאושרת שגם אתן הצטרפתן עכשיו למועדון הנשים שלי Luba beauty club . הסלוגן והמטרה שלו הם “יחד נעשה כאן יופי של עולם!” ואנחנו נצליח! על המועדון הפעילות שלו אפרט כאן בקרוב.

החברים

תודות הבאות מגיעות לחברים היקרים שלי. במהלך העבודה על אירוע ההתרמה גיליתי שאני אדם מאושר כי זכיתי בחברים מדהימים ומיוחדים מאוד! לכל אחד מאיתנו יש חברים מכל מיני מעגלים שלא תמיד מתחברים יחד. אבל הרצון לתת לעצמך, העשייה המשותפת חיברה בין כולם, בין כל החברים, בין כל המעגלים. כולם עבדו יחד במטרה משותפת כל אחד תרם איפה וכמה שיכל. והכי יפה – בלי שביקשתי כלל!!
גיליתי אתכם מחדש, חברים יקרים שלי!
תודה ל: איילת לנדאו, טל תמיר, ערן בינדרמן, ליה שפייזר, יעל נווה, רותם תירוש, אורלי גרמן, רונית אהרון, אורן עובדיה, אוקסנה פאש.
מעכשיו אתם עוד יותר עמוק בלב שלי.

המשפחה

תודה ענקית למשפחה היקרה שלי, לבעלי ולילדים שלא רק סבלו אותי ואת המחסן שנוצר בבית מכל הבגדים שהביאו לי כל היום אלה גם תמכו ועזרו בהרמה של אירוע ההתרמה עצמו. בעלי עזר בפרסום והיח”צ של האירוע וכשב-10 הלילה יום לפני הוא יחד עם הבת שלי עמדו והכניסו זמזמים ל-2000 פריטים, זה פשוט ריגש אותי עד דמעות.

התורמות

וכמובן תודה אינסופית לכל מי שנענתה לבקשה שלי, פתחה את הארון ואת הלב שלה ותרמה את הבגדים עצמם. מקווה שאתן מבינות שבלעדיכן הרעיון שלי לאירוע התרמה היה נשאר בגדר הרעיון! אין באפשרותי לעבור כאן כל אחד מהשמות אבל אני זוכרת ומודה לכל אחת ואחת מכן.

בכל זאת רוצה להגיד תודה מיוחדת למי שתרמה גם מזמנה כדי לעזור ליח”צ ופרסום של האירוע והשתתפה בצילומים שארגנתי לקידום המיזם:

שרון דוראני (שגם היתה איתי בטלויזיה)
סיגל שחמון
מרינה קבישר
רג׳ין גנזי
ורד רוזן
נטע לי זלצרמן
ג׳ני צ׳רוואני
ילנה ראלף
אנה שבתאי
גלית פרבר שרצקי
איב קורשיא

תודה walla.co.il ו- ynet.co.il על שיתוך פעולה פורה ורצון לעזור!

מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון, עמותת בית רות, בלוגרית האופנה לובה ג'ייקובסון
עם גלית פרבר שרצקי, ג’ני צ’רוואני, נטע לי זלצרמן, איב קורשיא בצילומי הקמפיין לקראת מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון. צלמת: מרינה מושקוביץ’

 

קמפיין למכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון. מארגנת: בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון.
עם ורד רוזן ושרון דוראני בציומי הקמפיין לקראת מכירת בגדי מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון. צלמת מרינה מושקוביץ

 

עם סיגל שחמון בצילומי הקמפיין לאירוע מכירת בגדי מותגים יד שניה למען נערות בסיכון

 

עם מרינה קבישר וג’ני צ’רוואני בצילומי הקמפיין לקראת מכירת מותגים יד שנייה למען נערות בסיכון. צלמת: מרינה מושקוביץ

 

עוד תודות:

לגיל קליין ממתחם התחנה
למשה אביטל מחנות “פילוסופי”
לרגינה איוונוב

לחברת Nespresso
לגלעד ניר מ-“וואן בר הפקות”
לעליזה זאנה ממשרד יח”צ עליזה זאנה
לברק נחמני מגלריית “ריזורט”

בטוח שכחתי לציין עוד כמה אנשים שאני אמורה להגיד להם תודה אבל תדעו שיש לי בלב מלא הוקרה לכל אחת ואחד שעמל, עזר ותרם!

אתמול כשישבנו ב-“בית רות” בשיחה עם מלא הבנות המדהימות, מוכשרות והמרגשות בעוצמה שלהן נהיה לי ברור לחלוטין שהאירוע הזה היה רק ההתחלה. חוץ מזה שקבענו שאירוע מכירת בגדי מותגים יד שניה יהיה אירוע שנתי כל פעם עם טוויסט חדש,
כבר חושבת על פעילויות נוספות שאפשר לעשות עם הנערות האלה. רק צריך להחליט מה.

אני פונה אליכם עוקבות ועוקבים יקרים שלי! אם יש לכם בגדים איכותיים במצב טוב שאתם לא לובשים (גם של גברים) – תשמרו לי בשביל האירוע בשנה הבאה. ואם יש לכם רעיונות לפעילויות נוספות עם הנערות – יותר מאשמח לשמוע ולהוציא אותם לפועל יחד. כי יחד אנחנו יכולים הכל!
תזכרו את הסלוגן של המועדון שלי “Luba beauty club”:

יחד נעשה כאן יופי של עולם!!!

הקמע שלנו – יחד נעשה כאן יופי של עולם

שלכן,

LJ

רוצות להירשם למועדון שלי? רוצות לתרום אך לא יכולתן להגיע לאירוע?

ניתן לרכוש טי שרטים, כוסות וצמידים שיצרנו במיוחד. כל ההכנסות לבית רות, בית לנערות בסיכון. כתבו לי כאן בתגובות, בעמוד הפייסבוק או למייל info@lubabeautyclub.com

טי שרט ממותגת – כל ההכנסות ממכירות מיועדות לעמותת בית רות
כוסות ממותגות – כל ההכנסות ממכירה מיועדות לעמותת בית רות

עוד כתבות מעניינות

2019, היית נהדרת! פוסט סיכום שנה

2020 כבר כאן: הצצה לאירוע שערכתי לכבוד העשור החדש

בואי יחד איתי לגרש את החושך

הנה הגענו לנר ראשון של חנוכה! לא במקרה חוגגים את החג הזה בסמוך ללילה הכי ארוך בשנה!…

7 מילות חובה בלקסיקון האופנתי שלכן בחורף 2020

רק 7 פריטים – והחורף שלך מסודר מבחינה אופנתית. בניגוד לקיץ, העונה בה חוגגים השמלות, הסנדלים והחצאיות באינספור שילובים, בחורף מספיק להצטייד בכמה פריטי מפתח, ואפשר לשדרג כל לוק….

המדריך המלא מה ללבוש בסילבסטר 2020

אני ממש מתרגשת!…

אורחת מהעתיד – איך נתלבש בעוד כמה שנים?

כמו כל ילדה שגדלה בברית המועצות, אהבתי לקרוא ספרי מדע בדיוני. אהבתי לדמיין לעצמי את העתיד ותהיתי מתי כבר ימציאו מכונת זמן ורכבים מעופפים….

לוק מילאנו: החליפה הסגולה בכחול-לבן

מאז ומעולם תחרה הייתה סמל של מראה אלגנטי, מלכותי. במשך מאות שנים שילבו אותה עם כל דבר, בבגדים רגילים וגם בהלבשה תחתונה….

לוק שחור-לבן-כסוף או המגפיים שקראו לי מחלון הראווה…

בתצוגה של רוברטו קוואלי אם את קוראת את הבלוג שלי באופן קבוע, את מכירה אותי: אני מאד אוהבת פריטים צבעוניים, אבל לפעמים בא לי גם ללכת על לוק שהוא כמעט…

וידאו

סגירת תפריט

הירשמי לקבלת עדכוני תוכן, טיפים לאופנה, טיפוח ויופי וטיולים וחוויות מן העולם.

הירשמי לקבלת עדכוני תוכן, טיפים לאופנה, טיפוח ויופי וטיולים וחוויות מן העולם.