זהירות מינוציקלין! תופעות לווי נפוצות מהאנטיביוטיקה

חשוב מאוד❗️סכנה❗️❗️❗️

חזרתי אתמול עם הבת שלי מ-3 ימי אשפוז בבית חולים. חשוב לי מאוד לחלוק איתכם חוויה אישית קשה שאני עדיין עוברת שממש לא קשורה לנושאים הרגילים שלי. הפעם לצערי לא נדבר על אופנה. אבל מקווה שעל ידי הפוסט הזה אני אוכל למנוע ממישהו להפגע.

האם שמעתם אי פעם על אנטיביוטיקה בשם מינוציקלין? זאת אנטיביוטיקה מאוד מפורסמת שניתנת כמו סוכריות בלי שום בעיה או הגבלה או הזהרה על ידי רופאי עור למתבגרים שסובלים מאקנה.

מינוציקלין

מהן תופעות הלוואי הנגרמות כתוצאה משימוש במינוציקלין?

אז ככה – אנטיביוטיקה זו מסוכנת והיא עושה תופעות לוואי נוראיות שהרופאים לא אומרים עליהם מילה!!

במקרים יחסית שכיחים מאוד היא גורמת למספר תופעות לוואי במקביל:

  • כאבי ראש נוראים ובלתי נסבלים
  • שיבושי ראיה חמורים כולל טשטוש
  • ראייה כפולה
  • שחור בעיניים
  • כאבי עיניים חזקים
  • בצקת
  • שטפי דם בעיניים

כל התופעות נגרמות על יד לחץ תוך גולגולתי מוגבר ברמות מסוכנות לחיים המגיע מהנוזלים בעמוד השידרה שנוצרים כתוצאה של נטילת האנטיביוטיקה הזו!

PTC  – קבוצת תופעות לוואי שכיחות הנגרמות ממינוציקלין

3 שבועות רצנו בין הרופאים ובדיקות לבת שלי שהתלוננה על כאבים בלתי נסבלים וכל התופעות שרשמתי מעלה. למזלינו הגדול לא סמכנו על פיסיותרפיסט המומחה שאמר שהיא רואה כפול בגלל שנתפס לה השריר בצוואר. יום לפני הטיסה המתוכננת – כי לא נורא הרי, אנשים טסים עם צוואר טפוס לא? וגם עם כאבי ראש, נכון? לקחנו אותה לרופא עיניים שהזדעזע ממה שגילה ושלח אותנו למיון באופן מיידי.

התופעות שהיו לבת שלי זה תופעות כמו של גידול במוח, שלא נדע. אך כששאל הרופא האם נוטלת תרופה כלשהיא והיא אמרה לו את השם מינוציקלין אמר -אה, זה בגלל זה. זה ידוע כתרופה שעושה את זה. לתופעות האלו יש שם – PTC.

לאחר השימוש במינוציקלין

משם – מיון, ניקור מותני, הוצאת נוזלים מעמוד שידרה, אשפוז של 3 ימים וכדורים שמורידים לחץ תוך גולגולתי למשך חודש.  אנחנו כבר בבית בשעה הטובה, תודה לצוות המסור של בית חולים דנה לילדים איכילוב ולפרופ׳ שלומי קונסנטיני בפרט. אבל לצערי מוקדם מאוד להגיד שהכל מאחורינו כי עדיין יש כאבי ראש חזקים וגם נוספו לזה כאבי גב כתוצאה מהניקור.

מקווה אבל שניצלנו בנס כי יכולתי לפספס ולעלות לטיסה איתה במצב כזה של לחץ תוך גולגולתי גבוה פי 3 מהנורמה ואני לא רוצה לחשוב אפילו מה היה יכול לקרות.  במצב הטוב היתה יכולה להתעוור או לקבל שטף דם במוח חס וחלילה. אבל מה שכן מסתבר שאנחנו עוד יצאנו בזול מהסיפור הזה.

לידינו בחדר הסמוך היתה מאושפזת ילדה שבועיים עם אותו הסיפור מאותה האנטיביוטיקה רק שזה הסתבך לה והיתה צריכה לשכב 5 ימים עם נקז בגב מרותקת למיטה. ועוד נערה שנודע לי עליה שהיתה מאושפזת שבועיים בגלל זה בתל השומר.

העלתי על זה פוסט הבפייסבוק וקיבלתי עשרות הודעות עם סיפורים זהים של אנשים שנטלו את האנטיביוטיקה הזו. מהשיחות שלי עם צוות של רופאים ואחיות מסתבר שזו תופעה ידועה שנגמרת על ידי האנטיביוטיקה הזו, הם ראוים לפחות 3-4 מקרים בחודש כאלה! וזה רק באיכילוב!

לשאלתי אז אם כולכם כולל רופאים הכי בכירים יודעים ורואים שזה מה שהאנטיביוטיקה הזו יכולה לגרום למה אתם לא צועקים ופונים למשרד הבריאות כדי שיאסרו אותה לשימוש- לא קיבלתי תשובה ברורה. אני פונה אליכם כדי שקודם כל תדעו ותספרו לאחרים כי חשוב שההורים ידעו לא לתת את האנטיביוטיקה הזו לילדים שלהם (בנוסף להכל היא לרוב גם לא עוזרת לאקנה) או שמי שילדים שלו כבר נוטלים את התרופה – תהיו ערניים מאוד לתלונות שלהם. אל תפספסו כי זה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך!

תכתבו לי אם גם אתם נתקלתם או שמעתם על זה. אני לא מתכוונת להשאיר את הסיפור הזה בשקט. אם אתם מעוניינים להצטרף אלי כתבו לי!

עוד כתבות מעניינות

2019, היית נהדרת! פוסט סיכום שנה

2020 כבר כאן: הצצה לאירוע שערכתי לכבוד העשור החדש

בואי יחד איתי לגרש את החושך

הנה הגענו לנר ראשון של חנוכה!לא במקרה חוגגים את החג הזה בסמוך ללילה הכי ארוך בשנה!…

7 מילות חובה בלקסיקון האופנתי שלכן בחורף 2020

רק 7 פריטים – והחורף שלך מסודר מבחינה אופנתית. בניגוד לקיץ, העונה בה חוגגים השמלות, הסנדלים והחצאיות באינספור שילובים, בחורף מספיק להצטייד בכמה פריטי מפתח, ואפשר לשדרג כל לוק….

המדריך המלא מה ללבוש בסילבסטר 2020

אני ממש מתרגשת!…

אורחת מהעתיד – איך נתלבש בעוד כמה שנים?

כמו כל ילדה שגדלה בברית המועצות, אהבתי לקרוא ספרי מדע בדיוני. אהבתי לדמיין לעצמי את העתיד ותהיתי מתי כבר ימציאו מכונת זמן ורכבים מעופפים….

לוק מילאנו: החליפה הסגולה בכחול-לבן

מאז ומעולם תחרה הייתה סמל של מראה אלגנטי, מלכותי. במשך מאות שנים שילבו אותה עם כל דבר, בבגדים רגילים וגם בהלבשה תחתונה….

לוק שחור-לבן-כסוף או המגפיים שקראו לי מחלון הראווה…

בתצוגה של רוברטו קוואלי אם את קוראת את הבלוג שלי באופן קבוע, את מכירה אותי: אני מאד אוהבת פריטים צבעוניים, אבל לפעמים בא לי גם ללכת על לוק שהוא כמעט…

וידאו

סגירת תפריט

הירשמי לקבלת עדכוני תוכן, טיפים לאופנה, טיפוח ויופי וטיולים וחוויות מן העולם.

הירשמי לקבלת עדכוני תוכן, טיפים לאופנה, טיפוח ויופי וטיולים וחוויות מן העולם.