זה הסוד שלי: כך אני שומרת על מראה אסתטי טבעי – ולא מוגזם

פוסט מס’ 4 בסדרה “לשמור על עצמך בתלת מימד”, תחום – כירורגיה פלסטית

אורח הבלוג:  

 ד”ר שפירא אייל, מומחה בכירורגיה פלסטית אסתטית ממרפאות ELLA 

טיפולים אסתטיים - לובה ג'ייקובסון

אז אחרי שחשפתי בפנייך את מה שאני עושה כדי לשמור על הגוף שלי באמצעות פעילות ספוריטיבית, הגיע הזמן לדבר קצת על עניין שעליו אני נשאלת מדי יום: האם אני עוברת טיפולים אסתטיים, ששומרים על המראה הצעיר שלי ואם כן – אלו טיפולים?

בוטוקס - הבלוג של לובה ג'ייקובסון

אז קודם כל, התשובה היא בוודאי שכן! גם לי חשוב לעכב את תהליך ההזדקנות ולאפשר לו להתקיים באופן האסתטי ביותר. השאלה המהותית ביותר בתחום הזה היא מה צריך לעשות לשם כך ואיך לעשות, כדי שהתוצאה תיראה יפה וטבעית?

הבוטוקס הראשון שלי

את הבוטוקס הראשון הזריקו לעור הפנים שלי בגיל 31, מיד לאחר שהפסקתי להניק את בתי. כאשה מאוד אמוציונאלית, שכל שריר ונים בפנים שלה זזים כשהיא מדברת, צוחקת או מגיבה, הגעתי למצב שכבר בגיל צעיר נחרצו קמטים רוחביים במצח שלי, וגם ‘קמט הזעם’ החל לבלוט מעל אפי (אני ממש לא מהזועמות, אבל מה לעשות שגם משקפי שמש לא מצליחות לעצור את ההתכווצות של שרירי המצח והעיניים, בימי הקיץ החמים ?:)). עם הקמטים האלה, לא יכולתי לחיות בשלום.

ד"ר אייל שפירא, טיפולים אסתטיים

באותם ימים היו לי שתי אפשרויות להתמודד עם הבעיה: הראשונה – לעשות פוני בשיער (מה שנקרא ‘בוטוקס לעניים’), או ללכת למרפאה אסתטית ושם לקבל את הדבר האמיתי – זריקת בוטוקס. ניצלתי את שתי האפשרויות, כשהאפשרות השנייה סיפקה תוצאה הרבה יותר מוצלחת!

מכון אלה - טיפולים אסתטיים

מאז הרבה מים זרמו בנהר טיפולי האסתטיקה. תעשיית היופי מתהדרת כיום במגוון רחב יותר של פתרונות אסתטיים לפגמי הגיל. חלק מהם אני מאמצת באהבה גדולה ורואה בהם כ”משמרים” של עור הפנים שלי. מן העבר השני, למרות שפע הפתרונות המוצעים היום לטיפול בפגמי הזמן, עדיין רואים ברחוב, בתקשורת ובכל מקום המון נשים עם טיפולים אסתטיים מוגזמים, שמקנים להם מראה לא טבעי וגרוטסקי.

האמת היא שחבל – כי באמת אפשר אחרת!

“אפשר גם בתקציב מוגבל”

מכון אלה - טיפולים אסתטיים

מהסיבה הזו, וכחלק מהפרויקט שלי – לשמור על עצמך בתלת מימד – החלטתי לארח הפעם בבלוג את ד”ר אייל שפירא, מומחה בכירורגיה פלסטית אסתטית ממרפאות ,ELLA שפיתח גישה טיפולית חדש  D4 (הסבר בהמשך), שאני עצמי מאוד מאמינה בה. גישה זו מתמקדת ב’שחזור’ המראה הצעיר, ומכאן היא מספקת תוצאה יפה והכי חשוב בעיניי – טבעית!

את מוזמנת לקרוא את הראיון ולרשום לעצמך על דף שאלות שמעניינות אותך בנושא. בסוף הראיון תוכלי לשאול שאלות שמעניינות אותך באופן אישי!

***

ד”ר שפירא, ספר לנו בקצרה מהי הגישה הטיפולית ב D4 ואיך היא משמרת את המראה הטבעי?

“תחילה חשוב מאוד להבין מה קורה לפנים עם ההתקדמות בגיל. תהליך ההתבגרות מתרחש לא רק בשכבה העליונה של העור, הנראית לנו לעין, אלא בכל הגוף שכולל כמובן שכבות התומכות בעור. מתאר הפנים משתנה. העצמות והגולגולת מצטמקות, הרקמות הרכות בפנים מתדלדלת ונודדות כלפי מטה תחת השפעת הגרביטציה. תת העור נפגם, כתוצאה מחשיפה לפגעי הסביבה (שמש, זיהום אוויר), חלה ירידה משמעותית בייצור האלסטין והקולגן. התוצאה מוכרת: העור נראה דק ונפול, צבעו משתנה ונהיה אפרפר. הוא פחות אלסטי והמראה נראה עייף וחסר חיים.

“התפיסה הטיפולית לפי גישת ה D4 היא שונה. אנחנו לא מסתכלים על קמט זה או אחר. אנחנו בוחנים את  מכלול השינויים שהתחוללו בפנים, לאורך השנים, בכל הרבדים, ומספקים מענה טיפולי הוליסטי, שמשלב הזרקות בוטוקס לקבלת אפקט של הרמה ויישור קמטים, חומצה היאלרונית בסמיכויות שונות להשבת הנפח שאבד וטכנולוגיות מתקדמות כמו לייזר לחידוש ורענון העור. שיטה טיפולית זו מאפשרת לנו להחזיר במידה מסוימת את הגלגל אחורה. התוצאה בגישה זו, היא הרבה יותר טבעית ונשמרת לאורך זמן”.

לאשה שתקציבה מוגבל או שהיא חוששת להתחיל עם מספר טיפולים בו זמנית, עם איזה טיפול אסתטי היית מציע לה להתחיל?

“במקרה של תקציב מוגבל, חשוב להגיע לאבחון מדויק. ככל שהרופא מיומן יותר, כך הוא יצליח לזהות באיזו שכבה התחולל השינוי הגדול ביותר בפנים, ולשם הוא יכוון את הטיפול העיקרי. זו הדרך היחידה שתבטיח לכל אישה, גם כזו שמוגבלת בתקציבה, לקבל תוצאה נראית לעין, שתישמר לאורך זמן. כאמור, מילוי קמט בודד, לא יעשה שינוי”.

יש שמועה שדיספורט (שם מסחרי לבוטוקס) מחזיק מעמד יותר זמן מבוטוקס. האם זה נכון?

“לא! בשני המקרים התוצאות זהות ומשך הזמן שמחזיק הבוטוקס שונה ממטופלת למטופלת”.

האם אשה בכל גיל, יכולה להסתפק בטיפולים אסתטיים, שאינם כירורגיים, ועדיין ליהנות מתוצאות טובות?

“הגיל – גם כאן – לא קובע! חשוב לבחון את המצב ההתחלתי של עור הפנים, בכל גיל. ישנן נשים עם גנטיקה מעולה, שעד גיל מבוגר יכולות להסתפק בטיפולים שאינם ניתוחיים. לעומתן, יש נשים שכבר בגילאי 40 צריכות להתחיל לחשוב על ניתוחים אסתטיים, כדי לשפר את המראה. בהמשך הן אמנם ייאלצו לחזור על הניתוחים, אך אלו יהיו ניתוחים פחות אגרסיביים”.

אולי סוף סוף יש לך בשורה לשיפור מראה הצוואר?

“אכן. היום ישנו טיפול של מיצוק העור בצוואר, ללא ניתוח. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית. במהלך הטיפול הרופא יוצר חתך קטן מאחורי האוזן, ודרכו הוא מחדיר סיב לייזר, שמחמם את העור מבפנים ומכווץ אותו. תוך כדי הטיפול, גם תאי השומן המיותרים, שמרפדים לעיתים את אזור הסנטר והצוואר ויוצרים שק מתחת לסנטר, נמסים וכך גורמים להידוק וכיווץ של העור תוך יצירת קו מתוח ויפה יותר.

הטיפול נעשה ללא אשפוז, עם תופעות לוואי מינימליות שחולפות תוך מספר ימים.”

לובה ג'ייקובסון - טיפולים אסתטיים

מהי לדעתך, הטעות הנפוצה ביותר של נשים שמעוניינות בטיפולים אסתטיים?

“הנטייה של נשים לחפש את הטיפול הזול ביותר – זו הטעות הגדולה של נשים רבות והן משלמות על כך, לעתים, מחיר כבד. בבחירת מרפאה אסתטית ורופא מטפל, יש לתת את הדעת לשאלות מהותיות כמו מהי מידת המיומנות והמקצוענות של הרופא. באלו חומרים הוא משתמש. אלו תוצאות הוא משיג? האם המטופלות שלו מרוצות?

ישנם מצבים שבהם רופאים שאינם מיומנים מעודדים נשים לפנות אליהם באמצעות מחיר אטרקטיבי. אבל – אם אין להם את הידע הנדרש והניסיון, ואם הם משתמשים בחומרים זולים ולא בטוחים, הנזק שהם עלולים לגרום ללקוחה יכול להיות בלתי הפיך, וכבר ראינו לא מעט מקרים כאלה”.

אם הרופא הזריק בוטוקס, ואני מרגישה אחרי שבועיים שהתוצאה לא מספקת – האם מקובל לשוב לרופא ולבקש שיזריק שוב, מבלי להוסיף תשלום?

“בוודאי. אנחנו במרפאה נוהגים כך. חשובה לנו שביעות רצון הלקוחה. זו ההצלחה שלנו. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שתוצאה בהזרקת בוטוקס מחזיקה בין 3 ל – 4 חודשים”.

דר אייל שפירא, טיפולי אסתטיקה

איך אפשר להבטיח שהטיפול האסתטי לא יגרום למראה מוגזם וגרוטסקי?

“אנחנו חוזרים לשיטת הטיפול D4. כשמטפלים רק בקמטים, מקבלים מראה לא טבעי וכך גם כשמזריקים כמות גדולה מדי של חומצה היאלרונית או בוטוקס. להשגת מראה טבעי ורענן, חשוב לטפל בעור מן היסוד, לבנות מחדש שכבה מעל שכבה, לפי הגישה המשחזרת”.

לסיכום, תן לנו כמה אמצעי בטיחות, לפני טיפול אסתטי.

“חשוב לוודא שהחומרים המוזרקים לפנים קיבלו אישור של משרד הבריאות הישראלי – אם כי עדיף גם אישור ה FDA – של משרד הבריאות האמריקאי, המחמיר בעולם. בקשו מהרופא לדבר עם מטופלות שעברו תחת ידו. לא להתבייש – זו בקשה לגיטימית. כמו כן, בררו איפה למד הרופא וכמה שנים הוא עוסק בכך”.

***

תודה רבה לד”ר שפירא על הראיון החשוב והמלמד! ואם אכן כתבת לעצמך שאלות בתחום האסתטיקה, תוכלי לשאול עוד שאלות כאן בתגובות או להפנות אליו את השאלות דרך הקישור הזה: https://bit.ly/2F3frAg

הטבה מיוחדת ממרפאות Ella לגולשות הבלוג שלי!

טיפול צוואר במחיר מיוחד!

לפרטים והזמנה לחצי כאן

 

יכול לעניין אותך גם

סינדרלה בשחור: שמלת ערב שטרפה את הקלפים

איזו דרמה! שמלת ערב שחורה עם שילובים מפתיעים עשתה לי את היום בשבוע האופנה במילאנו. התרגשתי כל כך וכמובן, כשנאלצתי להיפרד ממנה, הייתי קצת עצובה וכבר ניסיתי לחשוב על ההזדמנות הבאה שתהיה לי עם שמלה כזאת. כך יצרתי לוק עכשווי עם קריצה על בסיס שמלה קלאסית, וגם אתן יכולות – ניתן להשיג שמלות ערב בגזרות שונות באינטרנט או בחנויות המתמחות בכך וכמובן, התמונות מדברות בעד עצמן
All articles loaded
No more articles to load
סגירת תפריט

הירשם לקבלת עדכוני תוכן בלעדיים, טיפים לאופנה וליופי, וסבבי מוצר שבועיים!