להכיר את עצמנו קשה ומפחיד, אבל זה לגמרי משתלם

מאז שחזרתי מקורס של התפתחות אישית בקוסטה-ריקה, אני כל הזמן שומעת בראש שלי את המשפט המפורסם של סוקרטס “אני יודע, שאני לא יודע שום דבר”. הבנתי, שכמה שלא נהיה בטוחים בעצמו, שכשאר נגיע לגיל מסוים, אנחנו מבינים את העולם ויודעים איך הוא עובד, בפועל – לדרך הזו של הלמידה פשוט אין סוף. אבל בוודאות אפשר להגיד שהיא מתחילה מלהכיר את עצמנו. וזה בדרך כלל מאד קשה ואפילו מפחיד לפעמים.

אבל בלי שנכיר את עצמנו, לא נוכל להכיר אחרים, לא נוכל להכיר את העולם. כי העולם שלנו עשוי מ-“אחר” ונבנה על ידי “אחרים”. ומצד שני, כל ה-“אחרים” האלה – הם בדיוק כמונו וזה אומר שהעולם הזה זה אנחנו.

במהלך השבוע הקסום בקוסטה-ריקה נחשפתי לעשרה “עוגנים”, שעוזרים לנו לתפקד בחיי יום יום ולנהל חיים מלאים וחסרי פחד. העוגנים האלה חשובים לנו והם חובה בשגרת היום יום. הם עמודי הטווח של הקיום שלנו בעולם הזה.

עוגן #1: תקשורת יום-יומית עם הטבע

רק חצי שעה ביום, בלי טלפון. פשוט צאו לטייל. אם יש לכם כלב, קחו אותו לטיול (או שהוא ייקח אתכם). עשו הליכה מהירה עם חברה או בן הזוג. או פשוט שבו על הספסל בגינה או על חוף הים ואל תעשו שום דבר. החלטתי לאמץ את הרעיון ואני מרגישה שיש לי עכשיו יותר אוויר לנשימה. אז מה עשיתם בחצי השעה “השקטה” שלכם עם עצמכם?

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

עוגן #2: תהיו פחות רציניים

אל תהיו רציניים כל הזמן. אל תפחדו להשתטות, שירו גם אם זה רק במקלחת, רקדו, גם אם זה רק בתוך סלון הבית וגם אם אתם לא זוכרים את המילים ואת הצעדים. זה יעניק לכם יותר אנרגיה חיובית, גם אם היום עצמו היה לא משהו. וכדי להרים מצב רוח – לבשו בגד מנוקד! איזה שטות עשיתם היום? איזו בדיחה סיפרתם?

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

 

עוגן #3: השקיעו בהודיה

תתחילו כל יום שלכם ממדיטציית הודיה קצרה, חשבו על כל אחד ועל כל דבר שיש לכם בחיים ותודו על כך. כך היום שלכם ייראה אחרת. אז על מה אתם מודים?

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

עוגן #4: עשו ספורט

אימונים מעניקים לנו אנרגיה, מורידים סטרס והכי חשוב – מייצרים את הורמון האושר בתוך המוח שלנו. אז אם עד עכשיו התאמנתם רק כדי לסמן “וי”, עשו זאת מעכשיו עם לב מלא ובכיף. לא משנה אם זה יוגה, פילאטיס, אירובי או הרמת משקולות. פשוט תתחילו לזוז. ותרגישו מאושרים.

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

עוגן #5: תאכלו נקי

אנחנו מה שאנחנו אוכלים, לא במקרה המשפט הזה הפך כל כך פופולרי. אהבה עצמית מתחילה מהבחירות שאנחנו עושים ומה מסמל את הבחירות שלנו יותר מהתפריט התזונתי שלנו?

עוגן #6: תשנו מספיק

אנחנו מבלים כשליש מהחיים בשינה ולפעמים אנחנו מפחדים לישון כדי לא לפספס שום דבר. תאמינו לי, בזמן שאתם ישנים לא יקרה שום דבר חשוב. אז כנסו מתחת לפוך, עצמו עיניים ותנו לעצמכם לנוח גם גופנית וגם נפשית.

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

עוגן #7: הציעו את המיטה כל בוקר

פעולה קטנה זו תמלא אתכם בתחושת סיפוק עצמי

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

עוגן #8: היפגשו עם החברים

ולא, התכתבות בפייסבוק או בוואטסאפ זה לא מספיק. שבו יחד לקפה, צאו יחד לטייל, דברו, התבוננו אחד בשני, תנו לעיניים לפגוש עיניים ולא רק את מסך המחשב הקר.

 

בלוגרית אופנה לובה ג'ייקובסון

עוגן #9: לעשות מדיטציה

כבר כתבתי על זה בפוסט שלי על יוגה. מדיטציה מאפשרת לי לקחת כמה דקות הפסקה מהיום העמוס, להירגע, להטעין מחדש את המצברים. אתן יכולות לנסות, ותראו בעצמכן, אפילו 3 דקות ביום יספיקו.

עוגן #10: להתנתק מטלפון נייד

אנחנו נוטות להקדיש למכשיר הזה יותר מדי שעות ביממה. קמות והולכות לישון איתו. תעשו לעצמכן הרגל – פעם ביום שימו את הטלפון בצד לחצי שעה ולכו לעסוק בדברים שאתם אוהבים. אפשר ללכת לטייל או לקרוא ספר או סתם לחשוב. בתמונה – משהו שלא צריך לעשות בחצי השעה הזאת של ניתוק מהטלפון.

 

אף על פי שמדובר בפעולות פשוטות מאד לכאורה, זה לא קל להקפיד על הביצוע של כל אחד מהם באופן יום-יומי, לכן ההמלצה שלי – אל תיקחו על עצמכם דברים שלא ישימים מבחינתכם – קחו מעט אבל את אלה שאתם יכולים לעשות. אני בחרתי במדיטציית הודיה בשביל הבוקר ובחרתי בלהתנתק לחצי שעה מהטלפון, לטייל בחוץ, והרביעי – בפעילות ספורטיבית יום-יומית.

בטוח שבין הדברים האלה יש דברים שאתם גם ככה עושים, אבל זה רק ידגיש את החשיבות של מה שאתם גם ככה עושים, אז תקפידו ותמשיכו לעשות אותם, כי זה חשוב לתחושת האושר הפנימי.

חשבו רגע, מה זה אושר עבור כל אחד מאיתנו? את אושר לא מחפשים בחוץ, הוא תמיד פנימי. אם אין אושר פנימי, שום סיטואציה חיצונית לא יכולה לשנות את המצב. אפילו אהבה לא יכולה להיות בריאה אם אין את האושר הפנימי. רק אם נהיה מאושרים בפנים, כך נוכל להיפתח לעולם שבחוץ.

שלכן,

LJ

גם את זה

מנשים לנשים: הסיפור מאחורי מכירת בגדי מותגים למען נערות בסיכון

אני רוצה להודות מעומק ליבי לכל מי שהתגייסו, תרמו, התנדבו וגם למי שהגיעו לקנות באירוע התרמה של מכירת בגדי מותגים שיזמתי למען נערות בסיכון. בזכותכם האירוע הצליח מעל ומעבר. זוהי תחילת הפעילות של Luba Beauty Club, וכבר התחלנו לתכנן את האירועים הבאים שלנו. מזמינה אתכם לקרוא איך הכל קרה ולהכיר אנשים נפלאים שלקחו חלק בפרויקט

וידאו

סגירת תפריט

הירשמי לקבלת עדכוני תוכן בלעדיים, טיפים לאופנה וליופי, וסבבי מוצר שבועיים!

הירשמי לקבלת עדכוני תוכן בלעדיים, טיפים לאופנה וליופי, וסבבי מוצר שבועיים!