Once you’re done translating & making sure it has the correct categories & tags, you can go-ahead and press פרסו (en translation)

Martin Fjellanger, Eurovision Norway / EuroVisionary

מישהו יכול להסביר לי לפי איזה קריטריונים בחרו את הזוכה השנה באירוויזיון? לי זה לא ברור בכלל.

נכון הוא חמוד ונכון הוא שר יפה והשיר הוא על אהבה אבל… יש “אבל” גדול- בעיני זה לא מספיק והיו שם מועמדים יותר מתאימים כמו איטליה (שאני אישית הצבעתי בעדם) ונורבגיה… אבל זוהי הבחירה של אנשים מכל העולם (או שיש בכל זאת משהו שאנחנו לא יודעים) ונקבל אותה.

מה ללבוש? התלבטתי בין 3 שמלות שונות, המשיכו לקרוא כדי לראות איזו מהן בחרתי

 

אבל בואו נעזוב את זה! סך הכל רציתי לחלוק איתכם כמה נהניתי אתמול בזמן שביליתי ב״גרין רום״ – החדר שהמשלחות מכל המדינות יושבות בהן אחרי הופעתן וגם מקבלות את התוצאות. אלה היו 6 שעות של תענוג צרוף בתחושות גאווה על המדינה הקטנה והמדהימה שלנו והאנשים שעבדו חודשים והצליחו להפיק שואו שעוד לא היה כזה בעוצמתו, באנרגיות ובזרימה שלו! כל הכבוד לתאגיד “כאן” על ההפקה המרהיבה והמדויקת מהתחלה ועד הסוף.

הכל, החל מהנחיה הנעימה וסופר מקצועית עד הקריאטיב המדהים שהיה בהכל מ-א’ ועד ת’, בקליפים של כל אחד מהמשתתפים ראינו פתאום כמה יפה המדינה שלנו למרות שכולנו מכירים את המקומות, התאהבנו בה שוב. בקליפ הפתיחה המצמרר של נטע ברזילאי בתור טייסת, בחירת ההרכב של זמרים אורחים, התכנון, החשבה והתושייה להביא אותם לכאן! וואו, זה היה כל כך מרשים וכל כך מרגש!! אני מצטערת להגיד אבל אני רגילה שאצלנו הכל ״בערך״, הכל ״על יד״ הכל יהיה ״יהיה בסדר״ אבל הפעם הוכחנו ללא פחות מ-200 מיליון אנשים בכל העולם וקודם כל לעצמנו שאם רוצים באמת, אז יכולים לעשות הכל בצורה הכי טובה ואף יותר טובה מאחרים.

 

אני מאד מקווה שהאירוע של אירוויזיון העמיד רף חדש לכל מה שיעשו בארץ. זה היה גרנדיוזי במלוא מובן המילה ובטוב טעם! שום דבר ואף אחד לא יכלו לקלקל את האירוע הזה. גם לא הזיופים של מדונה. ואכן היו זיופים. חוץ מזה הרגיש שהיא הייתה חסרת אנרגיה לחלוטין. אותי זה אכזב באופן אישי כי היא אחת הנשים היחידות בעולם שאני פשוט מעריצה על מה שהיא ומי שהיא ולמה הגיעה בחיים בעבודה מאוד קשה וברצון עז. אבל אין ספק שעצם הנוכחות שלה עשתה באז מדהים שהוסיף עוד יותר אנרגיות לאירוע. יכול להיות שבאמת הייתה צריכה להסתפק בכך כי להפתעתי הופעתה לא הוסיפה למופע כלל. אבל להקת “שלווה” הוסיפה המון וריגשה את כולם , ליאור סושרד הימם את כולם וגם הזמרים אורחים ממדינות שונות ששרו את ״טוי״ של נטע. וכמובן נטע הגדולה מכולם (תרתי משמע) פשוט אחת ויחידה הביאה שואו מדהים. (למרות שאני לא מתחברת לשיר האחרון שלה “ננה בננה”).

At the 2019 Eurovision Song Contest Grand Final Dress Rehearsal

 

גם לא המשלחת האיסלנדית לא הצליחה לקלקל כששכחה שהיא נמצאת בתחרות מוזיקלית ולא באירוע פוליטי והניפה דגל פלסטין בשידור חי. לא מסתירה, זה הרגיש מבאס, מאכזב ומעליב … נהניתי לקרוא היום שהם קיבלו נזיפה על מעשיהם אפילו מהאירגון הכי אנטי ישראלי בעולם וככל הנראה איסלנד תוחרם ולא תוכל להשתתף בשנה הבאה באירוויזיון! אמת? מגיע להם! שיראו את השירים הסאדו-מאזו המפחידים שלהם לעצמם. לא ברור בכלל איך נתנו להם להופיע. אבל אף אחד לא נתן לעצמו לשקוע בתחושות הלא נעימות שנוצרו כי שום דבר לא יכל להפריע לזרם חזק של האנרגיה חיובית, שמחה וגאווה שכולם הרגישו .

שמלה ירוקה לחדר ירוק

 

מנחי אירוויוזיון 2019, צילום: אייל נבו

 

תודה לכולם! ומזל טוב לזוכים ! לא יודעת מתי ואם בכלל נוכל לחוות שוב את החוויה כאן אצלינו, במדינה הקטנטונת שלנו. לפי הסטטיסטיקה – עוד 20 שנה… נחכה ונראה. בינתיים כבר מתכננת את הנסיעה לאמסטרדם שנה הבאה. מהבחינה הזו – איזה כיף שהולנדי זכה! מתה על אמסטרדם!

צפיתם? אהבתם? ספרו לי על כך בתגובות?

שלכם,

LJ

You can also be interested in

Close Menu

Sign up for exclusive content updates, fashion and beauty tips, and weekly product recommendations!

Подпишитесь для получение эксклюзивного контента, советы по моде и красоте и еженедельные туры продуктов!

הירשם לקבלת עדכוני תוכן בלעדיים, טיפים לאופנה וליופי, וסבבי מוצר שבועיים!